سامانه‌ای برای نظارت 360 درجه‌ای بر منزل از راه دور

مهندسان ابزاری به نام Branto Orb ارائه داده‌اند که می‌تواند نظاره‌گر یک اتاق در نمای 360 درجه باشد.

سامانه‌ای برای نظارت 360 درجه‌ای بر منزل از راه دور

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، این سامانه دارای فناوری‌های ارتباطاتی، امنیتی و خودکار خانگی است و یکی از انواع سیستم‌هایی است که به کاربر در نظارت و برقراری ارتباط و کنترل‌کردن منزلش کمک می‌کند.

شرکت Branto در امریکا این سامانه را نوعی سیستم هوشمند خانگی بی‌سیم توصیف کرده و در واقع دستیار هوشمند شخصی به شمار می‌آید. این ابزار سطوح لبه‌تیغی از ارتباطات را با حضور از راه دور کامل ارائه می‌دهد و فشرده، شیک و قابل‌حمل است.

ویژگی‌ که این ابزار را در میان رقبایش متمایز ساخته، دوربین ویدیویی متحرک تمام‌اچ‌دی آن است که 360 درجه می‌چرخد و می‌تواند به بالا و پایین نیز نگاه کند. این امر به کاربران امکان دیدن هر چیزی را در اتاق می‌دهد. همچنین اتصال این سامانه از طریق ارتباطات دوطرفه تعبیه‌شده، آن را برای برقراری ارتباط از راه دور با اعضای خانواده در منزل مناسب می‌سازد.

فیلم‌های گرفته شده توسط این دوربین از طریق نوعی برنامه‌ نرم‌افزاری همراه آن به گوشی‌های اندروید یا iOS فرستاده می‌شوند. این برنامه‌ نرم‌افزاری همچنین به کاربران امکان کنترل‌کردن جهت دوربین از راه دور را می‌دهد، بنابراین آن‌ها می‌توانند از آن برای ویدیوکنفرانس و انتخاب فردی که می‌خواهند به وی نگاه کنند، استفاده کنند.

سامانه Branto Orb همچنین می‌تواند به تلویزیون متصل شده و این امر امکان تماس‌های ویدیویی را آسان می‌کند.

ویژگی‌های این سیستم آن را به عنوان راهکاری امنیتی برای منازل تبدیل می‌کند و دوربین ویدیویی آن دارای عملکرد دیدن در شب است و مجهز به آشکارسازهای حرکتی و صوتی است.

کاربران می‌توانند چنانچه ابزار Branto Orb حرکت یا صدای مشکوکی را شناسایی کند، از طریق برنامه‌نرم‌افزاری گوشی همراهشان از آن آگاه شوند و فیلم ویدیویی از داخل منزل به سرعت در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

کاربران همچنین می‌توانند با استفاده از Branto Orb ابزار سازگار در منزلشان را از راه دور کنترل کنند. عملکرد کنترل مادون قرمز این ابزار امکان کنترل سیستم‌هایی مانند تلویزیون یا سامانه‌های تهویه هوا برای کاربران را در غیاب آن‌ها ممکن می‌سازد.

همچنین می‌توان از دوربین آن برای فیلمبرداری از مراسم‌هایی مانند جشن تولد استفاده کرد و افراد می‌توانند شبکه‌ای متشکل از چهار Branto Orb را برای نظارت بر بخش‌های مختلف منزلشان ایجاد کنند.

سامانه مزبور توسط سوکت دیوار نیرودهی می‌شود و باتری آن دارای قدرت 3000 میکروآمپر است که می‌تواند بسته به نوع و میزان استفاده از Branto Orb از سه تا 12 ساعت دوام بیاورد. همچنین نوعی مموری 16 گیگابایت در داخل این سیستم تعبیه شده است.

سامانه Branto Orb از وای‌فای و اتصال بلوتوثی پشتیبانی می‌کند و انتظار می‌رود ماه دسامبر عرضه شود.

منبع :