گفتگو با احمد رحیمیان رتبه 10 منطقه 3 تجربی 94 از شیروان

گفتگو با احمد رحیمیان رتبه 10 منطقه 3تجربی از شیروان را در زیر مطالعه کنید...

گفتگو با احمد رحیمیان رتبه 10 منطقه 3 تجربی 94 از شیروان

لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمائید از چه رشته‌ای چه رتبه‌ای کسب کرده‌اید؟

احمد رحیمیان هستم رتبه 10 منطقه 3 از شیروان استان خراسان شمالی.


میزان تحصیلات و شغل پدر و مادرتان را بیان کنید و این که از لحاظ آموزشی چه کارهایی برای شما انجام دادند را بیان کنید:

پدرم لیسانس فیزیک دارد و فرهنگی است و مادرم لیسانس دارد و مدیر مدرسه است. از لحاظ آموزشی هر آن چه نیاز داشتم را تهیه می کردند مثلا کتاب‌هایی که نیاز داشتم به عنوان مثال برخی از کتاب‌های کانون را که در شیروان نبود از نمایندگی بجنورد سفارش دادیم و همه چیز را مهیا می‌کردند.

مادرم استرس را از من برمی‌داشت و از من فکرهای کاذب را دور می‌کرد و وقتی مریض می شدم و مشکل معده داشتم ولی به آن‌ها نمی گفتم خودشان می فهمیدند و مرا دکتر می‌بردند و تا زمانی همراهی می کردند که مشکل بیماری من کاملا رفع شود.


در مورد کمیت و کیفیت مطالعه‌ی خود توضیح دهید. این‌که چقدر درس می خواندید و سخت کوش بودید وچقدر مهارت های فراشناختی داشتید و آیا روش‌های مطالعه‌ی خود را در دروس مختلف می‌شناختید:

من با توجه به نیازم مطالعه می کردم و وقتی نیازم تامین می‌شد کافی می‌دانستم و  روش‌هایم هم در درس های مختلف با هم متفاوت بود مثلا در درس فیزیک سعی می‌کردم الگوبرداری کنم و الگوهای مختلفی برای تست‌ها دربیاورم.


از چه سالی به کانون آمدید و چه شد که در آزمون‌های کانون ثبت‌نام کردید؟ و مهمترین نکاتی که در کانون یادگرفتید و برایتان مفید بود را بیان کنید و راجع به منابع مطالعاتی خودتان صحبت کنید:

از اواخر مهرماه دوم دبیرستان به کانون آمدم 3 سال عضو کانون بودم. از خیلی چیزها استفاده کردم مثلا از سایت کانون استفاده کردم و برنامه فرصت برابر را نگاه می‌کردم در مورد درس زیست مطالب سایت را مطالعه می‌کردم از انواع کتاب‌های کانون استفاده می کردم از سایت کانون سوال‌ها را می‌گرفتم و دانلود می‌کردم از کتاب‌هایی که استفاده می‌کردم شیمی پایه آبی خیلی برایم مفید بود زبان آبی و دین و زندگی آبی و زیست پیش که خیلی هم به من کمک کرد را استفاده کردم.

با توجه به این‌که اولین گام برنامه‌ریزی انتخاب کتاب است می‌توانید بگویید ویژگی‌های این کتاب‌ها چه بود؟

آبی شیمی پایه برخلاف کتاب‌های دیگر روی سوال‌های استاندارد تاکید داشت.

2 سال قبل بیشتر روی سوال‌های تالیفی تمرکز داشتم و کتاب‌هایی را که داشتم را زیاد خوانده بودم و می‌دانستم سوال تالیفی هم زیاد جواب نمی‌دهد سال پیش بیشتر دنبال سوال‌های کنکور بودم مخصوصا در درس شیمی. کتاب آبی شیمی را که طبقه‌بندی شده بود و کنکورها را از اول تا آخر داشت، را مطالعه کردم و واقعا به من کمک کرد. کتاب آبی زیست پیش را بیشتر به خاطر سوال‌های تالیفی‌اش ترجیح می‌دادم.


چطور بود که در این دو درس برعکس عمل می‌کردید در یکی سوال‌های تالیفی و در دیگری سوال‌های تستی را ترجیح می‌دادید؟

در شیمی تست های استاندارد کنکور را می خواستم در شیمی سطح سوال های کنکور 92 و 93 با سبک های تالیفی خیلی فرق نداشت مثلا در شیمی سال 93 سوالی داده شده بود که خیلی سخت بود که از تالیفی هم سخت‌تر بود و من اصلا آن را نگاه هم نکرده بودم ولی در زیست این‌گونه نبود. در زیست سوال های 93 را تحلیل کرده بودم و سوال‌های تالیفی کتاب‌های مختلف خیلی خواسته من را پاسخ گو نبود ولی سوال‌های کتاب آبی یا آن‌چه در سایت کانون بود خصوصا سوال‌هایی که اوایل سال قرار داده می‌شد با توجه به این‌که سوال های آزمون های سابق کانون بود از لحاظ کیفیت برایم مطلوب بود.
برای مشاهده ی کارنامه ها در کانون کلیک کنید


گفتگو: کاظم قلم‌چی

تهیه و تنظیم

ناهید منجمی

فایل های ضمیمه

گفتگو با احمد رحیمیان رتبه 10 منطقه 3 تجربی 94 از شیروان
خرید کتاب