برترین دانشگاههای پزشکی از نظر وب سایت/ بهبود رتبه ۴۶درصدمراکز

نتایج رتبه بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در نظام رتبه‌بندی وبومتریکس در جولای ۲۰۱۵ اعلام شد.

برترین دانشگاههای پزشکی از نظر وب سایت/ بهبود رتبه ۴۶درصدمراکز

به گزارش خبرنگار مهر، گروه علم‌سنجی مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، نتایج رتبه‌ بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در نظام رتبه‌بندی وبومتریکس در جولای ۲۰۱۵ را استخراج کرد.

در این رتبه بندی سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهیدبهشتی و شیراز به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم کشوری را در گروه علوم پزشکی کسب کرده اند.

دانشگاه علوم پزشکی تهران، برای اولین بار توانست با پشت سرگذاشتن همه دانشگاه‌های کشور اعم از دانشگاه‌های وزارت علوم، وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی، رتبه اول کشوری را احراز کند.

وبومتریکس

همچنین دانشگاه‌های علوم پزشکی زاهدان، بابل، ایران، کردستان و شیراز رشد بیش از ۲۵ درصد را نسبت به رتبه قبلی خود نشان می‌دهند.

وبومتریکس

نتایج اخیر که در آدرس http://www.webometrics.info قابل مشاهده است، حاکی از آن است که از ۵۰ دانشگاه علوم پزشکی حاضر در رتبه بندی جهانی وبومتریکس، ۴۶ درصد آن‌ها با بهبود رتبه جهانی در رتبه‌بندی اخیر همراه بوده‌اند، گرچه رتبه برخی از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نیز تنزل یافته است.

وبومتریکس

این نظام رتبه‌بندی به ارزیابی حضور پژوهشی و آموزشی دانشگاه‌ها در وب از طریق وب سایت‌‌های دانشگاهی آنان می‌پردازد و ۴ شاخص تعداد صفحات وب دانشگاه، مجموع تعداد فایل‌های PowerPoint،Word  و PDF موجود در وب سایت دانشگاه، تعداد مقالات کیفی دانشگاه قرارگرفته در بین ۱۰درصد مقالات پراستناد موضوع مربوطه در سایت SCImago و تعداد لینک‌های داده شده به سایت دانشگاه، ارزیابی و رتبه‌بندی می‌‌شوند.

منبع :