اختراع کیت آزمایش خون جدید توسط کودک 10 ساله استرالیایی

‌کودک 10 ساله استرالیایی که از بیماری دیابت رنج می‌برد، با استفاده از چاپگر سه‌بعدی موفق به ساخت اولین کیت آزمایش خون مجهز به قسمت بازیافت نوارهای مصرفی شد.

اختراع کیت آزمایش خون جدید توسط کودک 10 ساله استرالیایی

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، ویلیام گرام، کودک 10 ساله‌ای که از عوارض بیماری دیابت رنج می‌برد، سه سال است که هر روز تا 10 بار انگشت خود را با سوزن سوراخ کرده تا سطح قند خون خود را اندازه‌گیری کند.

ویلیام گرام در مورد انگیزه ساخت کیت آزمایش خون گفت: نوارهای رایج آزمایش قندخون بسیار کوچک هستند و استفاده از آنها نیز بسیار آزاردهنده است، به طوری‌ که احتمال پراکنده شدن آنها در فضای خانه بسیار زیاد است.

وی در ادامه افزود: با توجه به آلودگی‌های موجود در نوارهای استفاده شده و جمع‌آوری مشکل‌ساز آنها در مراکز درمانی و مدارس، با مطالعه زیاد موفق به طراحی بخش بازیافت برای نگهداری نوارهای مصرفی شدم.

گرام پس از اندیشیدن در مورد رفع مشکل موجود به کمک نرم‌افزارهای طراحی سه‌بعدی موفق به پیاده‌سازی طرح موردنظر خود شد.

وی در ادامه با استفاده از چاپگرهای سه‌بعدی توانست نمونه واقعی را چاپ کرده و در معرض نمایش بگذارد.

بسیاری از دانشمندان اختراع این پسر کوچک را چشمگیر دانستند و مسئولان ناسا نیز یک بلیت شرکت در قرعه‌کشی بازدید از موزه ناسا را به وی هدیه کردند.

ویلیام گرام تاکنون موفق به تولید 15 واحد جمع‌آوری نوارهای مصرفی شده که هرکدام را به قیمت سه دلار فروخته است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب