75 درصد آلاینده‌های شیمیایی عامل مهم بروز آسم هستند

بیش از 75 درصد آلاینده‌های شیمیایی به ویژه در شهرها و همچنین سیگار، از عوامل بسیار مهم بروز آسم هستند که متأسفانه بسیاری از افراد جامعه را درگیر کرده اند.

75 درصد آلاینده‌های شیمیایی عامل مهم بروز آسم هستند

کیوان مقتدر متخصص آسم و آلرژی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: عوامل متعددی موجب بروز آسم می شوند که مجموع این عوامل موجب شده که شیوع آسم در سطح جامعه همچنان بالا و قابل ملاحظه باشد.

وی با بیان اینکه وضعیت زندگی در شهرها به گونه ای است که خطر ابتلا به آسم و بروز حملات آسمی را افزایش داده است، تصریح کرد: از جمله دلایل بالا بودن آسم در شهرها آلایندگی های شیمیایی و سیگار است که به ویژه به روی سیستم تنفسی کودکان اثرات زیانباری بر جای می گذارد.

مقتدر تأکید کرد: بیش از 75 درصد آلاینده های شیمیایی به ویژه در شهرها و همچنین سیگار، از عوامل بسیار مهم بروز آسم هستند که متأسفانه بسیاری از افراد جامعه را درگیر کرده اند.

وی یادآور شد: وقتی در شهر بزرگ و آلوده ای همچون تهران که چند میلیون ماشین تردد می کنند و اغلب این ماشین ها استاندارد نیستند و به میزان زیاد دود می کنند تردد می کنیم، ممکن است دچار انواع و اقسام بیماری ها و مشکلات تنفسی شویم که در مواردی این بیماری ها بسیار خطرناک و تهدیدکننده سلامتی هستند.

وی با بیان اینکه آسم یک بیماری مزمن التهابی ریه بوده که قابل کنترل و پیشگیری است، اظهار داشت: باید محیطی که موجب بروز این بیماری می شود کاهش پیدا کند و به مردم آموزش های لازم در خصوص این بیماری به ویژه راههای پیشگیری و کنترل آن داده شود.

مقتدر خاطرنشان کرد: آموزش بیماران و خانواده آنها، پرهیز از عوامل محیطی به وجود آورنده مشکلات تنفسی به ویژه پرهیز از محیط آلوده، سیگار و مواد حساسیت زا، آموزش بیماران در خصوص نحوه مصرف درست داروها و مراقبت و پیگیری منظم به ویژه در زمینه ادامه روند درمان بیماری و مراجعه منظم به پزشک، از مهمترین اقدامات جهت کنترل آسم در کشور است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب