فضانوردان در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های روده

تحقیقات جدید دانشمندان چینی حاکی از آن است که سفرهای فضایی طولانی مدت ممکن است بر تغییرات باکتری‌های درون شکم تاثیر گذاشته و فضانوردان را در برابر بیماری‌های التهابی روده آسیب‌پذیر کند.

فضانوردان در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های روده

به گزارش سرویس علمی ایسنا، به گفته محققان مرکز علوم بهداشت دانشگاه پکینگ چین، تحقیقات آن‌ها به ارائه بینش‌های مفیدی بر روی تنظیم متقابل سیستم ایمنی مخاطی، سد اپیتلیال و باکتری کامنسال نه تنها در انسان‌های حاضر در پروازهای فضایی، بلکه در انسان‌های بر روی زمین که تحت تنش‌های مختلف قرار دارند، خواهد پرداخت.

محققان برای این کشف از چهار گروه موش استفاده کردند. دو گروه از موش‌ها برای 14 روز در یک شیب 15 درجه از دمشان آویزان بودند و اندام عقبی آن‌ها معلق بود.

تغذیه این موجودات از طریق بطری آب و بسته‌های ژل و غذای پخش شده در کف قفس آن‌ها تامین می‌شد. در این موش‌ها هیچ گونه عوارض جانبی و یا از دست دادن وزن چشمگیر مشاهده نشد.

دو گروه دیگر در حال عادی قرار داشتند.

محققان دریافتند که زمانیکه موش‌ها در شرایط مشابه پرواز فضایی قرار می‌گرفتند، تعادل باکتری و عملکرد سلول‌های ایمنی درون شکم آن‌ها تغییر یافته و منجر به افزایش التهابات روده‌ای می‌شد.

منبع :

مطالب مرتبط ...
پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب