ساخت نوعیLEDبا قابلیت استفاده درتولید نمایشگرهای با کیفیت بالا

محققان دانشگاه تورنتو کانادا با استفاده از نقاط کوانتومی کادمیمی موفق به ساخت نوعی LED با قابلیت تولید رنگ سبز خالص و پهنای باند بسیار باریک شدند

ساخت نوعیLEDبا قابلیت استفاده درتولید نمایشگرهای با کیفیت بالا

محققان دانشگاه تورنتو کانادا با استفاده از نقاط کوانتومی کادمیمی موفق به ساخت نوعی LED با قابلیت تولید رنگ سبز خالص و پهنای باند بسیار باریک شدند که می تواند در تولید نمایشگرهای با کیفیت بالا استفاده شود.

چشم انسان به سختی می تواند تفاوت میان سایه رنگ ها را تشخیص دهد بر همین اساس محققان با استفاده از این LED سعی می کنند رنگ خالصی ایجاد و از آن در ساخت نمایشگرهای با کیفیت تر استفاده کنند.

LED ساخته شده با این روش، با ولتاژ 2.1 ولت کار می کند و قادر است محدوده طول موج بسیار باریکی در حدود 12.5 نانومتر ایجاد کند. همچنین رنگ ایجاد شده با این LED بسیار خالص است به طوری که از آن به عنوان خالص ترین رنگ سبز ایجاد شده نام برده می شود. 

محققان این طرح پژوهشی قصد بهبود بیشتر کارایی LED ها را دارند و تلاش می کنند رنگ های دیگر را نیز به صورت خالص با LED ایجاد کنند.


پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
الکتریسیته ساکن از فیزیک و آزمایشگاه 3 سوم تجربی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( يازدهم )
دبیر : سیاوش فارسی