دانشنامه اسباب بازی‌های تهران قدیم رونمایی می‌شود

بزرگترین دانشنامه اسباب بازی‌های شهر تهران قدیم نوشته زردشت هوش ور محقق در زمینه اسباب بازی‌ها و سرگرمی‌های ایرانی 12 مرداد در حاشیه برگزاری جشنواره اسباب بازی در کانون پرورش فکری رونمایی می‌شود.

دانشنامه اسباب بازی‌های تهران قدیم رونمایی می‌شود

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، در حاشیه اولین جشنواره و نمایشگاه ملی اسباب بازی، مراسمی با حضور کارشناسان حوزه سرگرمی، خانواده ها و علاقه مندان برگزار می شود تا علاوه بر رونمایی از تازه ترین کتاب پژوهشی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، از زحمات پیشکسوت عرصه تحقیق و گردآوری اسباب بازی ها تجلیل شود.

نویسنده در این کتاب، در 450 صفحه ابتدا کلیاتی در مورد تاریخچه اسباب بازی، تعریف آن و نکات مربوط به این حوزه بیان کرده است.

در بخش دوم که بخش اصلی این اثر است، محقق ابتدا درباره اسباب بازی های قدیمی تهرانی توضیحات مفصلی داده و در عکس هایی پیوسته، مراحل ساخت هرکدام از این اسباب بازی ها را نشان داده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، همچنین همزمان با اولین روز برگزاری جشنواره اسباب بازی، علاقه مندان می توانند از نمایشگاه یک روزه طراحان داخلی نیز دیدن کنند؛ نمایشگاهی که ایده های جدید طراحی داخلی از 30 طراح اسباب بازی را در معرض دید قرار داده است.

اولین جشنواره اسباب بازی تا روز جمعه 16 مرداد هر روز از ساعت 10 صبح تا 8 بعد از ظهر در قالب نمایشگاه 80 شرکت تولیدکننده و بخش های جنبی در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان میزبان علاقه مندان است.

منبع :

مطالب مرتبط

خرید کتاب