نمایش تصویرگری آرزوهای کودکان ایرانی در مسکو

جشنواره تصویرگری یک دنیا آرزوی کودکانه با همکاری و حمایت موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در نمایشگاه کتاب مسکو برگزار می‌شود.

نمایش تصویرگری آرزوهای کودکان ایرانی در مسکو

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا، در این جشنواره، تصویرگری ایرانی در قالب آرزوهای کودکان ایرانی به نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو می رود و به صورت دیوار تصویرگری به نمایش در می آید.

تصویرگران می توانند در این حرکت، آرزوی کودکی خود و یا آرزوی یک کودک ایرانی را به تصویر بکشند. آرزوهای کودکی می تواند خواسته و یا دعای یک کودک باشد.

بر اساس گزارش روابط عمومی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، آثار برگزیده پس از داوری در نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو که در شهریورماه برگزار می شود به نمایش درآمده و در قالب کتابی با همین عنوان منتشر خواهد شد.

شرکت کنندگان باید متن کوتاه آرزویی که موضوع تصویرگری بوده را به همراه فایل اثر ایمیل کنند. متن آرزوها در نمایشگاه کتاب مسکو به دو زبان روسی و انگلیسی همراه با اثر نمایش داده می شود.

بر اساس گزارش، آخرین مهلت ارسال آثار تا پایان روز 20 مرداد 1394 اعلام شده است. 

شرکت برای تمام تصویرگران آزاد است و هر هنرمند می تواند با ارایه دو اثر در این فراخوان شرکت کند. در ایمیل ارسالی نیز باید متن کوتاهی از آرزویی که بهانه خلق اثر تصویرگری شده است ارسال شود.

آثار در قطع خشتی با ابعاد حداقل 30 در 30 و حداکثر 40 در 40 سانتیمتر و dpi300 و با پسوند JPG قابل قبول است و محدودیتی برای ژانر و سبک تصویرگری نیز وجود ندارد.

در این گزارش آمده است که درج نام و نام خانوادگی، ایمیل و شماره تماس و متن آرزو در ایمیل ارسالی الزامی است و آثاری که مغایر با شئونات اسلامی و قوانین فرهنگی کشور باشد نمایش داده نمی شود. 

فایل آثار به آدرس ایمیل irantasvirgar@gmail.com (ایران تصویرگر) ارسال شود.

بیست و هشتمین دوره نمایشگاه کتاب مسکو از تاریخ 11 تا 15 شهریورماه در محل پارک «ودن خواه» برگزار می شود. جمهوری اسلامی ایران مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه است.

منبع :